Apteekrist suure ravimifirma juhiks

Apteekrist suure ravimifirma juhiks

Eesti ühe suurima ravimite hulgimüüja Tamro Eesti juht Tanel Kuusmann alustas oma karjääri apteekrina. Täna juhib ta rahvusvahelise kontserni tütarfirmat, mis on frantsiisiandjaks enam kui 140 Benu apteegile üle Eesti.

Taneli huvi proviisori eriala vastu tekkis keskkoolis ning sai hoogu juurde ülikooli lahtiste uste päeval Tartus farmaatsia instituuti külastades. “Ülikooli ajal muutus iga läbitud kursusega teadmine ja tunne õigest valikust kindlamaks. Kui päris alguses oli võib-olla võluvamaks teatud müstika ravimivaldkonna osas, siis hiljem asendus see mõistmisega, kuidas erinevad aspektid omavahel toimivad ja mõjuvad. Ehk et kuidas ja miks üks valge tablett just sellist mõju avaldab nagu vaja,” räägib Tanel.

Pärast ülikooli lõppu alustas Tanel tööd erinevates apteekides, esmalt apteekrina, kuus aastat hiljem aga juba apteegi juhatajana. Siis kutsutigi ta tööle Tamrosse. “Apteegid, kus töötasin, olid väga erinevad – nii väikese kui ka suure kollektiiviga, nii tänavaapteegid kui ka kaubanduskeskuse apteegid. Olen olnud praktikandina isegi Tõnismäe valveapteegi öövahetuses ja Kaitseväe apteegis,” kirjeldab Tanel. Täna on aga tema ülesandeks ettevõtte juhina on kindlustada, et kogu ettevõtte ärilised eesmärgid on täidetud parimal moel.

Töö õige eesmärgi nimel paneb silmad särama

Ravimifirmas töötades motiveerib Tanelit teadmine, mille nimel ta töötab. “On olukordi, kus peame mõne ravimi hankima väljaspoolt Eestit väga kiiresti, sest kellegil Eestis on diagnoositud harvaesinev haigus ja ravimi järele tekib ootamatult kiire vajadus,” kirjeldab Tanel. “Meie ülesanne on toimetada see ravim haiglale või apteegile võimalikult kiiresti. Selliste olukordade kiire ja operatiivne lahendamine tekitab siiralt positiivse ja hea tunde ning meenutab, miks meid ravimite hulgimüüjana vaja on.”

Väljakutseid Tanel ei karda. “Arvan, et väljakutsed suunavad ja sunnivad nii inimesi kui ka ettevõtteid pidevale arengule. Neid pole vaja karta, vaid enda kasuks ja tuleviku huvides tööle panna, et uuesti sarnases olukorras juba targem ja osavam olla.”

Proviisori teadmised aitavad ettevõttet paremini juhtida

Suurettevõtte juhina hindab Tanel väga oma proviisori haridust. “Erialane haridus on mulle suureks abiks ja võimaldab mul ettevõtet paremini suunata ja arendada,” toob Tanel välja ja soovitab proviisori kutset kõigile noortele.

“Kindlasti ei ole see valdkond, mille õppimine on lihtne. Kuid tulevikus on see-eest mitmeid häid võimalusi, alustades apteegist ja lõpetades ravimitööstusega,” innustab Tanel noori ja kinnitab omast kogemuses, et õpingud, praktika ja apteekritöö aitasid tal luua seoseid inimese tervisemurede ja ravimite mõju või ka kõrvalmõju mõistmiseks. 

“Nii tekkisid ka minul teadmised lahenduste ja samas ka ohtude kohta ning oskused erinevate tervisetoodete soovitamiseks. Ettevõtet juhtima asudes on need kogemused mulle palju kasuks tulnud ja võimaldanud olla võrdväärseks partneriks arstidele, ravimitootjatele ja ka apteekidele, kuna tean palju nii haigustest ja ravimitest ja ka nende toimest,” selgitab Tanel ja usub, et eriala põhjalik tundmine pakub karjääriteel tugevat tuge.